مقالات


بهترین رشته ها برای تحصیل در ایتالیا
بهترین رشته ها برای تحصیل در ایتالیا

کدام رشته را برای تحصیل در ایتالیا انتخاب می کنید؟ اگر شما هم از آن دسته از دانشجویانی هستید که رشته تحصیلی خود را از پیش مشخص کرده اید و از انتخاب خود مطمئنید و فقط برای امور مهاجرت نیاز به مشاوره دارید می توانید از طریق فرم مشاوره درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان موسسه پیشگام اپلای با شما تماس بگیرند.اما شاید شما هم مانند عده زیادی از دانشجویان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور هنوز تصمیم نگرفته اید که در چه رشته ای به تحصیل مشغول شوید.البته انتخاب رشته و یک مسیر صحیح برای مهاجرت تحصیلی مشکلی عادی در بین دانشجویان است

چالش هایی که برای تحصیل در خارج با آنها مواجه خواهید شد
چالش هایی که برای تحصیل در خارج با آنها مواجه خواهید شد

شرایط زندگی بسیاری از افراد در انتخاب رشته و دانشگاه و شهر محل تحصیل آنها تاثیر گذار است و در مواقعی با چالش هایی روبرو می شوند که حتی باید از رشته تحصیلی مورد علاقه شان چشم پوشی کنند و بر خلاف میل باطنی در رشته و شهر دیگری مشغول به تحصیل شوند یا از مهاجرت به خارج از کشور صرف نظر کنند. زمانی که صبحت از تحصیل در خارج به میان می آید، علاقه مندان با مسائل و مشکلات جدی تری روبر خواهند بود و شاید همه چیز طبق خواسته و انتظاراتشان پیش نرود یا مجبور شوند در انتخاب هایشان تجدید نظر کنند.

هفت دانشگاه برتر برای تحصیل در ایتالیا
هفت دانشگاه برتر برای تحصیل در ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از مقاصد و گزینه های اصلی علاقه مندان و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است.البته نه فقط برای ما ایرانی ها؛ سالانه تعداد زیادی دانشجو از سراسر جهان برای تحصیل در ایتالیا جذب دانشگاه های این کشور می شوند. دانشگاه های کشور ایتالیا موقعیت های فوق العاده ای را در اختیار متقضیان تحصیل در این کشور در تمامی رشته ها قرار می دهند.

چرا کشور ایتالیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟ قسمت اول
چرا کشور ایتالیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟ قسمت اول

احتمالاً شما هم به عنوان متقاضی تحصیل در خارج از کشور تا به حال این سؤال را حداقل یکبار از خود پرسیده اید که برای ادامه تحصیل کدام کشور را انتخاب کنید؟ معمولا علاقه به فرهنگ و سنن و جاذبه های دیدنی یک کشور در یافتن پاسخ این سوال گزینه های واضح و روشنی را پیش روی شما می گذارد؛ اما پیش از تصمیم گیری قطعی در این خصوص باید فاکتورهای دیگری را نیز در مورد کشور انتخابی مد نظر قرار دهید. فاکتورهایی از قبیل امکانات کشور مبدا،هزینه های زندگی و تحصیل،اعتبار دانشگاه و مواردی از این دست و با سنجش تمام جوانب دست به یک انتخاب آگاهانه بزنید .

📢اطلاعیه تحصیل در ایتالیا: خبر خوب برای متقاضیان سال 2019
📢اطلاعیه تحصیل در ایتالیا: خبر خوب برای متقاضیان سال 2019

📢اطلاعیه تحصیل در ایتالیا: خبر خوب برای متقاضیان سال 2019 میدانستید ایتالیا تنها کشوری هست که میتوان دررشته های گروه پزشکی بطور رایگان تحصیل کرد؟ رشته ی پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می شود و علاقه مندان می توانند با داشتن مدرک زبان انگلیسی که معمولا نمره ی 6 آزمون IELTS می باشد در این رشته ها مشغول به تحصیل شوند . اما خبر خوب اینکه : در سال تحصیلی جاری دانشگاههای ایتالیا افزایش پذیرش رشته پزشکی به زبان انگلیسی را شروع کرده اند و در آزمون IMAT) ) حدود 212 نفر پذیرش پزشکی از بین دانشجویان بین المللی پذیرش خواهند داشت که حدود 50 نفر افزایش داشته است.

درباره ایتالیا
درباره ایتالیا

در مقاله ذیل اشاره ای خواهیم داشت به مطالبی که ممکن است در انتخاب شما برای تحصیل در ایتالیا مهم باشد. این کشور در جنوب اروپا قرار گرفته و علاوه بر شبه‌جزیره ایتالیا، شامل دو جزیره بزرگ سیسیل و ساردینی می باشد.ایتالیا کشورهای فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوانی هم‌مرز است. ایتالیا در درون خود هم دو ایالت مستقل «واتیکان و سن‌مارینو» را جای داده است. آب و هوا در شمال به دلیل وجود کوه‌های آلپ، سرد و در جنوب گرم و خشک است و بلندترین نقطه آن کوه مونته بیانکو(کوه سفید) است. این کشور خاستگاه هنر و فرهنگ تمام کشورهای اروپایی است و دوره رنسانس د مهد تحولات اروپا مدرن می باشد. پایتخت ایتالیا، رم، مرکز تمدن دنیای غرب و مذهب کاتولیک در جهان است. 90 درصد مردم ایتالیا مسیحی کاتولیک هستند و بقیه مردم یهودی و مسلمان.

💵 نحوه دریافت ارز دانشجویی برای متقاضیان رشته های غیر پزشکی (وزارت علوم )
💵 نحوه دریافت ارز دانشجویی برای متقاضیان رشته های غیر پزشکی (وزارت علوم )

منبع: وبسایت سامانه نشا 🔸بعد از ثبت درخواست ارز در سامانه و در صورت تائيد درخواست يك كد رهگيري از طريق سامانه دريافت مي نمائيد و شما به عنوان دانشجوي مورد تایید وزارت براي بازه مشخصي از تحصيلتان می توانید ارز دولتی از بانک دریافت نمایید. یعنی وزارت علوم گواهي اشتغال به تحصیل در خارج شما را تایید می کند و قید می کند که شما براي بازه چند ماهه می توانید ارز دولتی دریافت نمایید. 🔸 اگر در گواهي اشتغال به تحصيل ترم جاری شما که به تاييد نمایندگی ایران در کشور محل تحصیلتان رسیده، قید شود شما در ترم جاري به مدت ۴ ماه اشتغال به تحصيل دارید، شما پس از تاييديه این وزارت، با در دست داشتن نامه معرفي به بانک که این اداره در اختیار شما قرار می دهد، پس از مراجعه به بانک مورد نظرتان که تسهیلات ارزی در اختیار عموم قرار می دهد، به اندازه بازه ۴ ماهه می توانید ارز دولتی دریافت نمایید. 🔘 مراحل انجام درخواست چيست؟

 💉بیشترین دانشجویان پزشکی ایرانی در کدام کشورها هستند?
💉بیشترین دانشجویان پزشکی ایرانی در کدام کشورها هستند?

🔸بنا به گزارش خبرگزاری مهر، بیشترین تعداد دانشجویان ایرانی مشغول بهتحصیل در خارج در رشته های علوم پزشکی از سال ۹۰ تاکنون نشان می دهد که تعداد ۶۳۵ دانشجو در کشور هند تحصیل می کنند. پس از آن کشور ترکیهبا ۵۳۹ دانشجوی ایرانی وپس از آن نیز مجارستان 🇭🇺 با ۳۷۸ دانشجو، فیلیپین با ۳۵۳ دانشجو و قبرس با ۳۳۶ دانشجوی ایرانی در رده های بعدی قرار دارند. 🔸 وزارت بهداشت همچنین آمار دیگری نیز در این زمینه منتشر نموده است که نشانمی دهد دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی در ۱۵ کشور دارای بیشترین متقاضی از سال ۹۰ تاکنون را نشان می دهد که بر اساس آن کشور فیلیپین با یک هزار و ۶۲۶ نفر در صدر تقاضا است و پس از آن هندوستان با ۱۴۱۷ نفر، مجارستان با ۸۳۷ نفر، ترکیه با ۶۴۷ نفر،تحصیل در ایتالیا با ۳۱۵ نفر، آلمان با ۲۹۵ نفر، بلاروس با ۲۶۸ نفر، آمریکا با ۲۵۳ نفر، انگلستان با ۲۴۷ نفر، مالزیبا ۲۳۶ نفر، اوکراین با ۲۳۵ نفر، آذربایجان با ۲۲۱ نفر، قبرس با ۱۹۰ نفر و کانادا با ۱۶۵ نفر در رده های بعدی قرار می گیرند.

تحصیل در دانشگاه سپینزا به زبان انگلیسی: (SAPIENZA UNIVERSITY):
تحصیل در دانشگاه سپینزا به زبان انگلیسی: (SAPIENZA UNIVERSITY):

🇮🇹 تحصیل در ایتالیا در دانشگاه سپینزا در رشته های انگلیسی زبان, این رشته ها عبارتند از: · پزشکی و جراحی · پرستاری · بیوشیمی · معماری · هوش مصنوعی و رباتیک · مدیریت و اقتصاد · علوم کامپیوتر · علوم داده · توسعه و همکاری های بین المللی · اقتصاد · مهندسی انرژی · مهندسی علوم کامپیوتر · مطالعات اروپایی · علوم مد و فشن · مهندسی مکانیک · طراحی محصول · مهندسی هوانوردی و فضا · مهندسی راه ترابری(حمل و نقل)

شرایط دریافت ارز تحصیل در خارج
شرایط دریافت ارز تحصیل در خارج

شرایط دریافت ارز تحصیل در خارج برای دانشجویان رشته های علوم پزشکی 🔺منبع: مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت · معتبر بودن دانشگاه از نظر وزارت بهداشت · دیپلم در رشته علوم تجربی یا ریاضی- فیزیک · دوره پیش دانشگاهی در رشته علوم تجربی یا ریاضی- فیزیک تبصره 1 : دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاههاي معتبر مشروط ( در لیست دانشگاههاي مورد تایید 2016 و قبل از آن) بایست داراي دیپلم متوسطه و گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی – سال تحصیلی 17 در رشته هاي علوم تجربی یا ریاضی- فیزیک با مجموع میانگین معدل 16 به بالا باشند به شرط اینکه هر یک از معدل ها کمتر از 14 نباشد.

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی:
تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی:

در آلمان، امکان تحصیل در بسیاری از رشته‌ها به زبان انگلیسی فراهم شده است. قطعا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا‌ تنوع و تعدد رشته‌ها برای تحصیل به زبان انگلیسی نسبت به مقطع کارشناسی بیشتر است. بنا بر اطلاعات منتشر شده از سوی موسسه آکادمیک آلمان (DAAD) ۲۳ رشته در مقطع کارشناسی با گرایشات فنی و مهندسی و به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های آلمان تدریس می‌شود. در میان این رشته‌های مهندسی الکترونیک، فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک و هوافضا، در دانشگاه‌هایی همچون آخن، کارلسروهه، برمن و مان‌هایم مشاهده می شود.

خلاصه اطلاعات رشته های دندانپزشکی ،پزشکی و داروسازی تحصیل در چین:
خلاصه اطلاعات رشته های دندانپزشکی ،پزشکی و داروسازی تحصیل در چین:

تحصیل در چین در رشته های دندانپزشکی ،پزشکی و داروسازی: رشته پزشکی (MBBS) طول دوره تحصیل: ۶ سال زبان تحصیل: انگلیسی بدون نیاز به گزراندن امادگی پیش پزشکی برای ورود به کورس اصلی بر خلاف کشورهای دیگر بدون آزمون ،امتحانات کتبی یا مصاحبه های شفاهی مدارک مورد نیاز جهت پذیرش: دیپلم تجربی یا ریاضی مدرک زبان: نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست هزینه تحصیل 35000 تا 55000 هزار یوان امکان اخذ بورسیه:وجود دارد زمان شروع ترم تحصیلی: سپتامبر هر سال هزینه زندگی:350 تا 400 دلار

تحصیل در خارج در رشته های پزشکی، دندانپزشکی :
تحصیل در خارج در رشته های پزشکی، دندانپزشکی :

کشورهایی که برای ادامه تحصیل در خارج در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به مدرک زبان انگلیسی نیاز ندارند: چین: تحصیل در برخی دانشگاه های چین نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی برای دوره های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به انگلیسی ندارند. اما اغلب دانشگاه های این کشور نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی دارند. ♦ مجارستان: اگر دوره یک ساله کالج pre-med را در مجارستان با موفقیت بگذرانید میتوانید در دانشگاه بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی پذیرفته شوید. ♦ اوکراین: کشور اوکراین سالهاست که مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است اما در سالهای اخیر اکثر این دانشگاهها از لیست وزارت بهداشت ایران خارج شده اند. دانشگاه های این کشور برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به مدرک زبان ندارند.

هزینه تحصیل در اروپا چقدر است؟ (مقاله دوم)
هزینه تحصیل در اروپا چقدر است؟ (مقاله دوم)

هزینه تحصیل در اروپا توجه کنید که این ارقام میانگین هستند. برای مقدار دقیق شهریه به وبسایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید، و به یاد داشته باشید که هزینه‌های زندگی بسته به شهر دانشگاه شما و شیوه‌ی زندگی‌تان متغیر است. آلمان میانگین شهریه: تا به حال رایگان برای تمام دانشجویان مقاطع لیسانس ،فوق لیسانس و دکتری بوده ولی دانشگاهها شهریه های را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند که ۳هزار یورو می باشد میانگین مخارج زندگی: سالانه ۸هزار یورو (تقریباً ۸،۷۰۰ دلار) (بر اساس الزامات ویزای دانشجویی آلمان) ایرلند میانگین شهریه: رایگان برای دانشجویان لیسانس EU/EEA (با پرداخت ۳هزار یورو (تقریباً ۳،۲۴۰ دلار) برای خدمات دانشجویی)؛ سالانه ۱۰هزار یورو (تقریباً ۱۰،۸۰۰ دلار) به بالا برای دانشجویان لیسانس غیرEU. سالانه ۳،۸۰۰ یورو (تقریباً ۴،۱۷۵ دلار) به بالا برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی EU، و ۱۰،۵۰۰ یورو (تقریباً ۱۱،۴۰۰ دلار) به بالا برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی غیرEU.

هزینه تحصیل در اروپا چقدر است؟ (مقاله اول)
هزینه تحصیل در اروپا چقدر است؟ (مقاله اول)

هزینه تحصیل در اروپا این ارقام میانگین هستند و برای مقدار دقیق شهریه به وبسایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید، در ضمن هزینه‌های زندگی بسته به شهر دانشگاه شما و شیوه‌ی زندگی‌تان متغیر است. اتریش میانگین شهریه: هر ترم ۷۲۶،۷۲ یورو (تقریباً۷۸۰ دلار) برای دانشجویان بین‌المللی همه‌ مقاطع. میانگین مخارج زندگی: سالانه ۱۰،۰۰۰ تا ۱۲،۰۰۰ یورو بلژیک میانگین شهریه: سالانه حداکثر ۸۹۰ یورو (تقریباً ۹۶۰ دلار) برای دانشجویان اتحادیه‌ی اروپا؛ ۸۹۰ تا ۴،۴۵۰ یورو (تقریباً ۹۶۰ تا ۴،۸۲۰ دلار) برای دانشجویان خارج از اتحادیه‌ی اروپا. این ارقام برای تمام مقاطع است.

 تحصیل در ایتالیا در رشته داروسازی به زبان انگلیسی:
تحصیل در ایتالیا در رشته داروسازی به زبان انگلیسی:

برای تحصیل در رشته داروسازی ایتالیا به زبان انگلیسی گذراندن 12 سال اموزشی الزامی است. متقاضیان پس از ارایه مدارک تحصیلی خود شامل دیپلم و پیش دانشگاهی خود به موسسه پذیرش اولیه این رشته را دریافت نموده و ویزای تحصیلی کشور ایتالیا را دریافت خواهند نمود. پس از دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، دانشجویان در شهریورماه هرسال در ازمون ورودی رشته داروسازی ایتالیا به زبان انگلیسی در دانشگاه رم شرکت می کنند. ازمون ورودی شامل سوالات از دروس زیست شناسی، شیمی، زبان انگلیسی، اطلاعات عمومی است. به جز سوالات مربوط به اطلاعات عمومی سایر مباحث مطرح شده در ازمون داروسازی ایتالیا در حد سرفصل کتاب های دبیرستانی ایران است.

تحصیل در فرانسه در رشته های پزشکی و پیراپزشکی:
تحصیل در فرانسه در رشته های پزشکی و پیراپزشکی:

دانشگاه های پزشکی در فرانسه تا به حال 13 جایزه نوبل برای فیزیولوژی ویا پزشکی را کسب نموده اند و نزدیک به 100 مورد از اکتشافات پزشکی بین سالهای ۱۹۵۰ و ۲۰۱۱ توسط دانشمندان فرانسوی انجام شده است مانند سندرو دان، اولین پیوند کلیه، واکسن هپاتیت ب، ویروس ایدزوچندین مورد دیگر. سیستم تحصیلی پزشکی در فرانسه: تحصیل در فرانسه تا مدرک دکتری عمومی نیاز به ۹ سال تحصیلی پس از دبیرستان دارد و جهت اخذ تخصص می باید ۱ تا ۲ سال دیگر تحصیل پزشکی نمایند.. تعداد پذیرش پزشکی در فرانسه محدود و هر ساله از طریق یک سیستمی به نام numerous clauses مشخص می شود. تعداد ظرفیت پزشکی در سالهای اخیر برای تمام دانشجویان بین امللی در حدود ۷۵۰۰ نفر بوده است و ظرفیت دانشجویان از خارج از اتحادیه اروپا برای پزشکی محدود به ۸ درصد از ظرفیت کل پذیرشها تعریف شده است.

تحصیل در استرالیا (دوره زبان):
تحصیل در استرالیا (دوره زبان):

یکی از شرایط پذیرش دانشگاههای استرالیا داشتننمره زبان 6.5 در آزمون ایلتس می باشد و در حالت کلی گرفتن پذیرش بدون مدرک زبانامکان پذیر نمی باشد اما در صورتیکه متقاضی حداقل نمره زبان 5.5 ایلتس را داشتهباشد می توان برای دوره زبان در دانشگاههای استرالیا اقدام نمود. در این مورد درزمان ورود دانشجو به استرالیا سطح زبان دوباره ارزیابی شده و نسبت به تعیین سطحمتقاضی مدت زمان و سطح کلاسهای دوره زبان او مشخص می گردد . شهریه این دوره ها حدود 1000 دلار استرالیا درماه می باشد و برای هر یک نمره زبان ایلتس باید حدود سه ماه دوره بگذرانید.

چگونه با یک ایتالیایی ارتباط برقرار کنیم
چگونه با یک ایتالیایی ارتباط برقرار کنیم

مردم این کشور به مهمان نوازی و خونگرم بودن شهرت دارند.پس برقراری ارتباط با آنها نسبت به دیگر مردمان اروپا راحت تر است. هیچ ایتالیایی دعوت شما به یک فنجان قهوه اسپرسو را رد نخواهد کرد. مردمی بسیار کنجکاو نسبت به فرهنگ کشورهای دیگر هستند و صحبت راجع به جذابیت های کشورتان می تواند آنها را مجذوب کند و از آنجایی که بسیار علاقه مند هستند میزان زبان انگلیسی خود را محک بزنند و تقویت کنند از معاشرت با افرادی که انگلیسی صحبت می کنند لذت می برند. بعد از آشنایی آنها را به یک شام محلی کشور خودتان دعوت کنید .دقت کنید یک ایتالیابی را هرگز دعوت به دوغ ، فسنجان، قرمه سبزی و لواشک ننمایید.

بعد از فارغ التحصیلی چه باید بکنید ؟
بعد از فارغ التحصیلی چه باید بکنید ؟

شما سه سال یا بیشتر را صرف تحصیل در رشته خود کرده اید، تمام امتحانات خود را پاس کرده اید و تمام کارهای خود را انجام داده اید. اکنون وظیفه شما در دانشگاه تمام شده است و وقت آن رسیده که فکر کنید در آینده چه می خواهید انجام دهید. هنگامی که مراسم فارغ التحصیلی پایان می یابد ممکن است احساس گم شدن در مورد مسیر آینده به سرتان بزند. در اینجا چند روش بالقوه برای شروع فصل بعدی زندگی شما را معرفی می نماییم. قدم اول : استراحت کنید وبه مسافرت بروید پس از سختی کار در دوران تحصیل، قطعا سزاوار استراحت هستید. تصمیم به تعطیلات کوتاه یا بلند مدت برای شما انتخاب عالی است. تجربیات فرهنگ های مختلف می تواند برای بسیاری از شما مفید باشد، ایجاد استقلال و تبدیل شدن به فردی مستقل می تواند با یک سفر اغاز شود

تحصیل در ایتالیا در رشته پزشکی و دندانپزشکی:
تحصیل در ایتالیا در رشته پزشکی و دندانپزشکی:

سال ۲۰۰۹ دانشگاه های ایتالیا، شروع به ارایه دوره پزشکی به زبان انگلیسی کردند. دانشگاه پیشگام در این امر، دانشگاه پاویا است که از دانشگاههای ممتاز ایتالیا محسوب می شود و پس از آن میلان و دانشگاه های رم و ناپل دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی ارایه نمودند. دوره پزشکی دانشگاههای ایتالیا یکی از معتبرترین ها در کل دنیا می باشد و متقاضیان از تمام نقاط دنیا حتی از کشورهای کانادا و امریکا برای تحصیل در رشته پزشکی راهی این کشور می شوند زیرا برخلاف امریکا و کانادا، تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا بسیار ارزان می باشد. نکته قابل توجه اینکه، تا سال 2017 فقط یک دانشگاه رشته دندانپزشکی را به انگلیسی تدریس می نمود اما در سال 2018 دانشگاههای دیگری نیز اعلام امادگی برای ارایه این رشته را نموده اند که همین امر شانس قبولی متقاضیان در این رشته را بالاتر خواهد برد

دوره زبان آلمانی در اتریش:
دوره زبان آلمانی در اتریش:

در اتریش حدود ۱۸ دانشگاه زبان ملی یعنی آلمانی را به دانشجویان بین المللی تدریس می کنند. بهترین دانشگاه اتریش دانشگاه وین که دارای رتبه ۸۴ در جهان و رتبه ۱۵ در اروپا نیز بدون مدرک زبان پذیرش صادر نموده و شما می توانید دوره زبان را در وین بگذرانید. این دوره های زبان بهترین دوره برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در اتریش یا آلمان را دارند می باشند و در طول این دوره به شما تمامی مهارتهای زبان آلمانی آموزش داده می شود.

دوره زبان انگلیسی در کشور سوئد:
دوره زبان انگلیسی در کشور سوئد:

دوره زبان انگلیسی در کشور سوئد: دوره های زبان در این کشور هر ترم برگزار می شوند.شهریه این دوره ها از۳۰ هزار کرون به بالا بوده و معمولا ۴ ماه به طول می انجامند. از ملزومات ورود به این دوره ها دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی است. گاها دانشگاه های کشور سوئداز متقاضی در خواست نمره آیلتس ۵ را می نمایند. این شهریه ها پیشاز اینکه متقاضی درخواست ویزا را بدهد باید کامل برای دانشگاه واریز شود. امکان درخواست ویزای همراه متقاضی نیز جهت ورود به کشور سوئد وجود دارد .

تحصیل در ایتالیا (Sapienza University)
تحصیل در ایتالیا (Sapienza University)

دانشگاه ساپینزا رم ساپینزا یا دانشگاه اول رم (به زبان ایتالیایی sapienza ) بزرگترین و قدیمی‌ترین دانشگاه اروپا در شهر رم ایتالیا است . سپینزا در سال ۱۳۰۳ میلادی، توسط پاپ بونیفاس هشتم تأسیس شد و بر طبق رتبه‌بندی (ARWU) دانشگاه‌های جهان دانشگاه ساپینزا در بین ۳۰ دانشگاه برتر اروپا قرار دارد. بهترین رتبه جهانی این دانشگاه در سال ۲۰۱۳ بوده ،که این طبق اعلام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، رتبه ۶۲ در جهان و بالاترین رتبه در ایتالیا قرار دارد. این دانشگاه توسط رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان (ARWU) بطور مرتب، بین اولین اولین رتبه ها در میان دانشگاه‌های اروپایی بوده است .

تحصیل در ایتالیا (پلی تکنیک میلان)
تحصیل در ایتالیا (پلی تکنیک میلان)

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان درسال ۱۸۶۳ میلادی تأسیس شده است . نام قدیمی آن مؤسسه فوق تکنیکی بود و بنیانگذار آن فرانچسکو بریوشی. این دانشگاه در مرکز شهر میلان بنا شد و در سال ۱۸۶۵ بخش معماری که دومین رشته مهم پلی‌تکنیک میلان است راه‌اندازی شد. در سال ۱۹۲۷ پلی‌تکنیک میلان به میدان لئوناردو دا وینچی منتقل شده است و بخش اصلی دانشگاه همچنان در این محله واقع است.

تحصیل پزشکی در چین
تحصیل پزشکی در چین

پزشکی در چین در این مقاله به بررسی شرایط تحصیلپزشکی و دندانپزشکی در چین می پردازیم و دلایلی که سبب شده سالانهافراد زیادی این کشور را برای تحصیل پزشکی انتخاب نمایند را بیان می کنیم: · چین دارای تعداد زیادی دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ایران دارد · تحصیل در چین در رشته پزشکی بدون نیاز به شرکت در امتحان ورودی · دانشگاههای پزشکی چین توسط شورای پزشکی چین و سازمان جهانی بهداشت WHO مورد تایید هستند · دانشگاه های پزشکی چین

بورسیه و امکانات دانشجویی تحصیل در ایتالیا
بورسیه و امکانات دانشجویی تحصیل در ایتالیا

در تمامی دانشگاههای ایتالیا دفتری جهت پاسخگویی به دانشجویان خارجی و ارازموس وجود دارد می توانید به محض ورود به ایتالیا برای هر سوالی به آنها رجوع کنید. تمام کارمندان این دفاتر آشنایی کامل به زبان ایتالیایی ،انگلیسی و حداقل دو زبان دیگر دارند و خدماتی مانند اطلاعات ثبت نام دانشگاه، آماده کردن مدارک کارت اقامت، بورسیه و حتی پیدا کردن خانه دانشجویی را در اختیار شما قرار می دهند. در نظر داشته باشید سازمانهای بورس در برخی از استانها جهت پیدا کردن خانه دانشجویی به شما کمک می کند. سازمانهای بورس معمولا باشگاههای ورزشی،رقص،کلاسهای تفریحی با هزینه کم برگزار مینمایند که میتوانید از این خدمات استفاده کنید در صورتیکه دانشجوی بورسیه باشید این خدمات تقریبا رایگان است. جهت اطلاعات بورسیه ایتالیا می توانید از صفحه تحصیل در ایتالیا استفاده نمایید.

ویژگیهای انگیزه نامه خوب:
ویژگیهای انگیزه نامه خوب:

انگیزه نامه جزو آندسته از مدارکیست که همه دانشگاه ها آنرا به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز جهت درخواست پذیرش اعلام میکنند. به جرات میتوان ادعا کرد انگیزه نامه نقش مهمی در دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه ایفا میکند. در این پست سعی شده است به نکاتی که باید هنگام نوشتن انگیزه نامه رعایت شوند، اشاره شود: 1- نوشتن انگیزه نامه را سر سری نگیرید و حتما زمان مناسبی را صرف نوشتن آن کنید. 2- قبل از شروع نگارش، یک بار در ذهن خود عواملی که باعث شدند شما تصمیم به تحصیل در این رشته و دانشگاه بگیرید را مرور کنید. 3- در انگیزه نامه، سوابق تحصیلی و شغلی خود را عنوان نکنید

کالج های زبان فرانسوی در فرانسه :
کالج های زبان فرانسوی در فرانسه :

در کشور فرانسه کالج های زبان فرانسوی در دوره های 6 تا 9 ماهه به دانشجویان بین المللی ارایه می شوند که دانشجو باید در مدت زمان تعیین شده مدرک مورد نظر را کسب نماید در غیر این صورت می بایست کشور فرانسه را ترک نماید. هزینه های دورۀ کالج از 3000 تا 6000 یورو در سال بنا به سطح زبان متقاضی در زمان ورود متفاوت هستند . برای ورود دانشگاه های فرانسه نیازمند داشتن مدرک زبان ب2 الزامی است